درباره ما

بروزرسانی در : 3 آذر 1401


سایت پارسی مد یکی از قدیمی ترین منابع دانلود مد بازی در ایران است که از سال 1392 فعالیت خود را آغاز کرد . فعالیت پارسی مد ابتدا در موضوع یوروتراک 2 و از سیستم وبلاگدهی آغاز شد و آن وبلاگ هم اکنون هم فعال است ولی دیگر آپدیت نمی شود . هیچ پروژه بزرگی پشت پارسی مد نبوده و ما هیچوقت هزینه ای نه بابت تبلیغات و نه غیره در تمامی طول سال فعالیت خود دریافت نکرده ایم و فرایند اشتراکی سایت هم به دلیل رشد تصاعدی هزینه هاست ها بود. ما همیشه به دنبال با هم بودن بودیم و هستیم و از اینکه نظرات شما را در بخش های مختلف وبسایت ببینیم احساس شادی می کنیم هر چند ادبیات درست انتقال محبت قلبی خودمان را به شما بلد نباشیم و پاسخ ها را برایتان به صورتی ارسال کنیم که درست نباشد و از قالب صحیح بر خوردار نباشد یا حتی با “سلام” شروع نشده باشد.

دوره رشد سیستم های وبلاگدهی در ایران موجب ایجاد پارسی مد و بسیاری دیگر از وبلاگ ها شد که بسیاری برای همیشه نابود شدند و برخی دیگر در ادامه به وبسایت های مستقل برای ادامه فعالیت تبدیل شدند. پارسی مد نیز مستثنی نبود! در حقیقت پارسی مد اولین بار بر روی سیستم وبلاگدهی میهن بلاگ شروع به کار کرد و نام آن را به صورت رندم و بدون برنامه انتخاب کردیم. استارت این کار با گوشی دکمه ای Nokia 206 (مطمئن نیستم) در شهریور 92 زده شد و وبلاگ ایجاد شد. 99 درصد بار وبسایت تا سالها بر روی دوش مدیر اصلی بود که مد ها را به صورت رایگان و بدون چشمداشتی از طریق کافی نت قرار می داد. آن رو ها وبلاگ با آدرس parsimod.mihanblog.com در دسترس بود!

بعد از گذشت تقریبا 3 سال در سال 95 تصمیم گرفتیم برای دادن جان تازه به وبلاگ و همچنین ایجاد دامنه ای مستقل، دامنه parsimods.ir را ثبت کنیم. دلیل اصلی قرار دادن یک s اضافه در آخر دامنه این بود که قبل از ما دامنه parsimod را ثبت کرده بودند و ما ناچار بودیم نام دیگری را انتخاب کنیم. قالب سایت را تغییر دادیم ولی روال همیشگی ادامه داشت. البته بالاخره دوره کافی نت هم سر آمد و مدیر اصلی دیگر می توانست از طریق لبتاب خود اقدام به قرار دادن مد ها کند. در این دوران، پارسی مد تنها بر روی مد های یوروتراک 2 کار می کرد و نه هیچ چیز دیگر!

 

اولین قدم

https://web.archive.org/web/20140128164139/http://parsimod.mihanblog.com

اولین قدم را با گوشی دکمه ای و اینترنتی بسیار ضعیف برداشتیم و پست گزاری از طریق کافی نت انجام می شد. این قدم از شهریور 1392 از طریق سیستم میهن بلاگ شروع شد و تمامی بار سایت بر دوش یک نویسنده (ابراهیم) بود. در طول دوره قرار داشتن سایت بر روی سیستم میهن بلاگ تا بعد های تغییر دامنه به parsimods.ir دقیقا 1,136 مد قرار داده شد که مجموعا توانست بیش از 3,388,598 بازدید کسب کند.

تغییر دامنه

https://web.archive.org/web/20160918045151/https://www.parsimods.ir

بعد از مدت ها ما تصمیم گرفتیم برای بهتر شدن دسترسی به وبسایت با حفظ سایت روی سیستم میهن بلاگ حداقل از یک دامنه مستقل استفاده کنیم. این کار را در سال 1395 استارت زدیم و به همین منظور اقدام به ثبت دامنه parsimods.ir کردیم. با این وجود همچنان سایت از طریق parsimod.mihanblog.com قابل دسترس بود.

دوران وبلاگی پارسی مد برای مدتها ادامه داشت و با تغییرات گسترده ای همراه بود که طرح آن ها از حوصله بحث خارج است و مسئله این است که ما مدام بر روی وبسایت کار می کردیم و حتی یک قدم کوچک را در انتهای هفته برای پارسی مد رقم می زدیم.

https://web.archive.org/web/20170426033333/http://parsimod.mihanblog.com

 

تعطیل شدن وبلاگ و انتقال به وردپرس

در سال 1397 بعد از انتقال به سیستم وردپرس دیگر بروزرسانی وبلاگ را متوقف کردیم و تمامی تلاش خود را کردیم تا در سیستم جدید از صفر شروع کنیم. وبلاگ دیگر بروز نشد و هنگامی که به سایت مراجعه می کردید با اطلاعیه ای روبرو می شدید که شما را به سایت جدید پارسی مد البته با همان دامنه دعوت می کرد و این اعلامیه ها برای کسانی بود که از آدرس parsimod.mihanblog.com برای دسترسی به وبسایت استفاده می کردند. در سیستم جدید از یک پوسته خریداری شده استفاده کردیم و با سبکی کمی پیشرفته تر ولی با مشکلات زیاد ادامه دادیم.

غیر فعال شدن میهن بلاگ

https://web.archive.org/web/20210507134235/http://parsimod.mihanblog.com

در آذر 1399 میهن بلاگ برای همیشه تعطیل شد و تمامی پست ها و مد های گذشته به فراموشی سپرده شدند و این اتفاق دقیقا دو سال بعد از انتقال پارسی مد اتفاق افتاد و ضربه ای به پارسی مد محسوب نمی شد. با اینحال این وبلاگ دارای خاطرات فراوانی بود که دیگر قابل دسترسی نبودند و برای ما حسی شبیه دفتر خاطرات داشتند.

انقلاب در پارسی مد

پس از گذر های فراوان و فراز و نشیب های فراوان بالاخره پارسی مد پس از گذشت سال ها بر روی یک بستر مناسب پیاده سازی شد و به آن بخش های کاربری و سیستم های عضویت و سایر بخش ها اضافه شد و سایر نویسندگان نیر به آن اضافه شدند و بازی های دیگر هم پشتیبانی شدند و ما اقدام به ایجاد انجمن و چندین سایت دیگر مرتبط کردیم.

دانلودر ها دیگر خسته کننده شده بودند و کاربران هم در صفحات دانلود گم می شدند، تنها راه حل ایجاد یک سرور دانلود بود تا فایل ها را خودمان نگهداری کنیم و کاربران بتوانند از آن استفاده کنند و دیگر خستگی سرویس های دانلود را نچشند. این کار با هزینه زیادی برای ما روبرو شد به گونه ای که مجبور شدیم وبسایت را با هزینه ای اندک اشتراکی کنیم. با این قدم راه برای بسیاری از رشد های دیگر فراهم شد و همراهان پارسی مد که از سالیان دراز ما را همراهی می کردند ما را ترک نکردند. البته بخشی از کاربران برای دانلود رایگان سری به پارسی مد نزدند و سعی کردند از سرویس های دیگر استفاده کنند اما این تکاپو به درازا نکشید و با رشد درک کاربران و شفاف سازی از سوی پارسی مد این مورد در بین کاربران جای افتاد و رشد میزان کاربران برای پارسی مد ادامه دار بوده است. ما هیچگاه با هزینه های کم اشتراک به دنبال فربه کردن خود نبودیم و تنها قصدمان ادامه دار کردن فعالیت سایت و رشد آن بود چون دیگر امکان پرداخت هزینه ها از سوی ما وجود نداشت.

پارسی مد یک سازمان نیست که ما در آن قراردادی کار کنیم و قرار داد ها دلی هستند و کار های سایت به صورت مشورتی پیش می روند و ما تمامی تلاش خود را می کنیم که به خواست خدا ایده های بیشتری را در پارسی مد پیاده سازی کنیم و مدام آن را توسعه بدهیم و امیدواریم شما عزیزان و دوستان خوب را در کنار خودمان داشته باشیم.

 

تیم پارسی مد

مشترک پارسی مد شوید ...

دریافت روزانه اخبار و مد ها در ایمیل با اشتراک در پارسی مد .